truefitTruefitt & Hill sa považuje za najstaršie holičstvo na svete. V apríli 2000 to potvrdila aj Guinnessova kniha rekordov. Založil ho v roku 1805 v Londýne na Cross Lane William Francis Truefitt. Spoločnosť si čoskoro vybudovala svoju vlastnú značku holiaceho príslušenstva. V priebehu celej svojej histórie, sa spoločnosť Truefitt & Hill a aj ich predkovia, vždy podielali na výrobe šampónov, parfémov či kolínskych. Všetky ich toaletné potreby (medzi ktoré patria okrem spomínaných: mydlá, sprchové gély, balzámy či vody po holení) obsahujú prírodné vône.

V roku 1911 Edwin Hill otvoril svoje holičstvo na Old Bond Street – v blízkosti kráľovských štvrtí v Londýne. V tom  čase, už takmer sto rokov, na tejto ulici existovalo jedno holičstvo – Truefittovo. Títo dvaja konkurenti sa o niekoľko rokov neskôr dohodli na zjednotení. Williamov synovec H. P. Truefitt sa teda v roku 1935 rozhodol prisťahovať, aby mohla vzniknúť spoločnosť Truefitt & Hill, tak ako ju poznáme dnes. Ostatné regionálne Truefittove predajne boli spojené do súčasnej podoby spoločnosti v roku 1941. V súčasnosti (od roku 1994) sa holičstvo nachádza na 71st James Street. Stále ponúkajú nadštandartné a vysoko profesionálne služby. Okrem toho majú pobočky v Chicagu, Las Vegas, Kanade a dokonca v Číne, či Kuala Lumpur. Okrem členov parlamentu a veľvyslancov sa v tomto holičstve starajú aj o britskú kráľovskú rodinu.

A prečo u nás v Gentleman’s World používame tieto prípravky?

Chceme, aby ste si vychutnali pôžitok z tradície dobrého oholenia a príjemnej vône. Pracujeme len s kvalitnými doplnkami. Vyskúšajte niečo nové, niečo iné…… buďte pravým mužom. DŽENTLMENOM.