GENTLEMAN’S WORLD – PÁNSKE HOLIČSTVO
(viac nájdeš v cenníku služieb)
GENTLEMAN’S WORLD – PÁNSKE HOLIČSTVO
(viac nájdeš v cenníku služieb)

GENTLEMAN’S WORLD – PÁNSKE HOLIČSTVO

obraztekMilí páni,

spoločne sa usaďme a podebatujme. Nachádzame sa v 21. storočí a spolu s ním v hypermodernej dobe plnej moderných technológií. My sme tí, ktorí vymoženosti práve tejto doby vítajú. Sme im síce naklonení, no predsa Vám musíme ukázať, že všetky kroky smerom vpred, za niečím moderným, nie sú vždy až tak prínosné pre verejnosť a jednotlivca ako sa môže zdať. Páni, nechali sme zapadnúť prachom minulosti niečo tak fantasticky príjemné a obohacujúce osobnosť muža, že to nenahradí žiadna aplikácia v smartfóne ani nakupovanie v obchodných centrách.

Sme radi, že na Slovensku vznikol tím Barbierov (Cech Holičov), ktorí sa od koreňov rozhodli študovať a získavať skúsenosti v tejto oblasti. Nech sa páči, ste srdečne vítaní v našom retro-modernom pánskom holičstve Gentleman’s World.

Za čias pravých džentlemanov sa do pánskeho holičstva nechodilo len za úpravou zovňajšku, ale i oddýchnúť si, zrelaxovat, podiskutovať o politike, zhodnotiť výkony športovcov, či po najnovšie klebety… Jednoducho dopriať si chvílu pre seba. Masáž tváre, či hlavy po ťažkom dni plnom rokovaní – to všetko ponúkalo plnohodnotné holičstvo. Využívanie služieb holiča bolo akýmsi rituálom každého muža. Tradícia. Holenie klasickou britvou. Britvou, ktorá je ostrá ako skalpel. Cenová politika bola zvyčajne nastavená tak, aby si túto službu mohol dopriať takmer každý muž. Len tí z najnižšej vrstvy sa holili sami doma.

Vedeli ste, že pravého džentlmena sa, okrem vlastnej manželky, smie dotknúť iba osobný lekár, krajčír a holič? Tak to predpisovala tradícia. Holičov ako takých, skutočných majstrov svojho remesla, dávno nahradili ženy. Pánske kaderníčky. Ako sa to stalo? Prísľuby vyšších platov pre chlapcov v priemyselnom odvetví zapríčinili odliv mladej krvi. Bohužial pre nás, milí páni, nastala feminizácia v klasickom holičskom remesle. Mnohé kaderníčky odmietali používať typický nástroj holiča – britvu. Báli sa jej. Mali voči nej priam vrodenú averziu. Častokrát sa stávalo, že tento spôsob chybne označovali za nehygienický. S feminizáciou prišiel aj rozvoj technológií. Holiace strojčeky na domáce použitie. Kvalitnejšie žiletky. Muži sa tak čoraz častejšie začali holiť doma. U nás Gentleman’s World si myslíme, že je to chyba a krok späť.

Skúsme obnoviť tradície. Objavte raj pre mužov. Staňte sa pravým džentlmenom! Gentleman’s World – prvé retro-tradičné holičstvo v Bratislave!

HOLIČSTVO (BARBIERSTVO)

barbV minulosti remeslo, v súčasnosti odbor služieb poskytujúci holenie tváre, strihanie a úpravu účesov. Barbieri vykonávali aj zdravotnícke úkony – púšťanie žilou, liečenie vredov, trhanie zubov. Počas feudalizmu boli holiči iba v mestách. Cechy, ktoré vytvárali od 16. storočia spolu s kúpeľníkmi a felčiarmi, boli v Bratislave, Košiciach, Levoči a banských mestách. Rozvoj holičstva nastal na konci 19. storočia. V roku 1890 bolo v 18 slovenských župách 272, v roku 1910 až 932 holičov. V priemyselných oblastiach (Gemer, Novohrad, Horehronie, Spiš) preniklo holičstvo aj do dedín, najmä v robotníckych kolóniách. Rozšírilo sa aj v kúpeľníckych strediskách. V roku 1930 bolo na Slovensku 1 290 holičstiev a kaderníctiev. Pracovalo v nich 3 822 osôb. V roku 1921 bola založená celoslovenská organizácia holičov na Slovensku. V Bratislave, Košiciach a Martine si utvorili odbory pri živnostenských spoločenstvách. (zdroj: www.ludovakultura.sk)

TRUEFITT AND HILL

truefitTruefitt & Hill sa považuje za najstaršie holičstvo na svete. V apríli 2000 to potvrdila aj Guinnessova kniha rekordov. Založil ho v roku 1805 v Londýne na Cross Lane William Francis Truefitt. Spoločnosť si čoskoro vybudovala svoju vlastnú značku holiaceho príslušenstva. V priebehu celej svojej histórie, sa spoločnosť Truefitt & Hill a aj ich predkovia, vždy podielali na výrobe šampónov, parfémov či kolínskych. Všetky ich toaletné potreby (medzi ktoré patria okrem spomínaných: mydlá, sprchové gély, balzámy či vody po holení) obsahujú prírodné vône.

V roku 1911 Edwin Hill otvoril svoje holičstvo na Old Bond Street – v blízkosti kráľovských štvrtí v Londýne. V tom  čase, už takmer sto rokov, na tejto ulici existovalo jedno holičstvo – Truefittovo. Títo dvaja konkurenti sa o niekoľko rokov neskôr dohodli na zjednotení. Williamov synovec H. P. Truefitt sa teda v roku 1935 rozhodol prisťahovať, aby mohla vzniknúť spoločnosť Truefitt & Hill, tak ako ju poznáme dnes. Ostatné regionálne Truefittove predajne boli spojené do súčasnej podoby spoločnosti v roku 1941. V súčasnosti (od roku 1994) sa holičstvo nachádza na 71st James Street. Stále ponúkajú nadštandartné a vysoko profesionálne služby. Okrem toho majú pobočky v Chicagu, Las Vegas, Kanade a dokonca v Číne, či Kuala Lumpur. Okrem členov parlamentu a veľvyslancov sa v tomto holičstve starajú aj o britskú kráľovskú rodinu.

A prečo u nás v Gentleman’s World používame tieto prípravky?

Chceme, aby ste si vychutnali pôžitok z tradície dobrého oholenia a príjemnej vône. Pracujeme len s kvalitnými doplnkami. Vyskúšajte niečo nové, niečo iné…… buďte pravým mužom. DŽENTLMENOM.